USŁUGI

DERATYZACJA (odszczurzanie)

Zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich szkodliwych gryzoni, najczęściej szczurów i myszy.

Zwalczanie gryzoni odbywa się przeważnie za pomocą zatrutego pokarmu lub za pomocą pułapek, rzadziej innymi metodami.

DEZYNSEKCJA

Tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych stawonogów jak muchy, komary, pchły, wszy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle. Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).
– zwalczanie owadów biegających
– zwalczanie owadów latających
– zwalczanie szkodników magazynowych

DEZYNFEKCJA

Postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, a nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowych.
– pomieszczeń po zalaniu
– pomieszczeń po zmarłym
– środków transportu

DEZODORYZACJA

Odświeżanie pomieszczeń. Likwidowanie nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów powstałych na skutek np. pożaru, rozkładu zwłok, nieczystości, wilgoci, tytoniu, i tym podobnych.

FUMIGACJA

Zwalczanie szkodników za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Fumigacja zwana inaczej dezynsekcją gazową stosowana jest najczęściej do eliminacji szkodników spichlerzy, magazynów, silosów, produktów, towarów, etc.

ZAMGŁAWIANIE

Uniwersalny zakres zastosowania – do zwalczania szkodników, higieny i dezynfekcji, ochrony roślin i zapasów magazynowych. Zamgławianie nadaje się również do rozprowadzania środków dezynfekcyjnych na bazie kwasów.

ZABEZPIECZENIE PRZED PTAKAMI

Stosuje się przede wszystkim:
– Montaż kolców
– Montaż siatek ochronnych
– Montaż ruchomych linek